X
تبلیغات
* پیر مهر * - شمه ای از آثار و کرامات پیر مهر

* پیر مهر *

شمه ای از آثار و کرامات پیر مهر

 اینک  نمونه ای از کرامات آقای قنبری را برای شما بیان می کنم . خانمی می گفت : همسر 40 ساله ام دچار فراموشی مطلق شد و حالت نسیان پیدا کرد به گونه ای که حتی من و فرزندانش را نمی شناخت به آقا مراجعه کردیم و ایشان نباتی را مرحمت کردند ودر مدت کمی نسیان همسرم برطرف شد.

یک مورد دیگری که برایتان نقل می کنم . پسر بچه 6 ساله ای دچار سرطان می شود عکسبرداری می کنند و همة‌ پزشکان از بهبودی او قطع امید می کنند  خانواده کودک به آقای قنبری مراجعه می کنند ایشان پدر و مادر کودک را مشروط می کند که نمازشان را اول وقت بخوانند ، مادر حجابش را رعایت کند وروزه هایشان را بگیرند به عبارتی انجام واجبات و ترک محرمات . سپس به آنها می گوید : اگر قبول می کنید که من نبات بدهم و دعا کنم . قبول کردند و بیماری کودکشان بهبود یافت ، وقتی مجددا" به پزشک معالج مراجعه می کنند . او با تعجب می گوید که شما چه کردید که با این حالت ، بیماری به طور کامل برطرف شده است.

اینها نمونه هایی است و از این قبیل بسیار است که از آقای قنبری دیده و شنیده شده است  . تعدادی از پزشکان نیز هنگام برخورد با بیماران صعب العلاج و یا لاعلاج از نظرعلم پزشکی آنان را جهت شفا به پیر معرفی می کنند .

استاد قنبری شاگرد مخصوص مرحوم آقای حافظیان است و ایشان هم شاگرد مرحوم شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی بودند . هر دوی این بزرگواران از اوتاد دارای نفس قدسی بوده اند.

درمدت 28 سال آشنایی پیر و استادشان بیش از 470 نامه که همگی حاکی از علاقه و مهر شدید و متقابل بین مرید و مراد می باشد ، از طرف آقای حافظیان به ایشان ارسال شده است .

در اینجا روایتی نقل میکنم ، تا روشن شود اگر کسی از این راه وارد شود تعجبی ندارد که این گونه کارهای خارق العاده را خداوند به او واگذار کندو و این اجر و مزد آن زحماتی است که طبق دستور شرع کشیده شده است.

پیامبر ( ص ) ( سفینه البحار مرحوم شیخ عباس قمی ) می فرمایند :  خالص نمی گرداند بنده ای برای خدا خود را در مدت 40 روز مگر اینکه چشمه های حکمت از قلبش وارد زبانش می شود یعنی به مقامی خواهد رسید که اگر بیماری به وی گفت: پایم درد می کند او بگوید بلند شو پایت درد نمی کند آنا" اثر می کند .

و این زمان زمانی است که حکمتها از قلب به زبان جاری شده بر اثر 40 روز مداومت و مراقبت طبق دستور شرع.

در نتیجه اگر کسی خود را برای خدا بسازد و مطابق دستور شرع عمل کند و تمام رفتار ، کردارو اعمال او مطابق فرامین الهی باشد مخصوصا" اگر استاد فرهیخته ای  داشته باشد که راه و روش را مطابق دستور شرع به او یاد دهد او انسان دیگری خواهد شد و حالاتی پیدا می کند که برای ما همگان قابل درک نیست همانی که شاعر می گوید :

              اسرار خدا لایق هر بی سر و پا نیست             هر بی سر و پا لایق اسرار خدا نیست

 

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم دی 1390ساعت 9:1  توسط سحرخیزان مصلح  |